Providing you the best range of outdoor led display screen advertising, led video display screen and p6 outdoor advertising led display screen with effective & timely delivery.
₹ 5500 / sq ft Get Latest Price
| Application | Outdoor |
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Brightness | ≥ 5000 nits |
| Refresh Rate | ≥ 3840 Hz |
| Module Size | 320x160 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Controller Brand | NovaStar |
| Warranty | 3 Years |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Waterproof | Yes |
| Module Dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 20 sq ft
₹ 4900 / sq ft Get Latest Price
| Application | Outdoor |
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Brightness | ≥ 5000 nits |
| Refresh Rate | ≥ 3840 Hz |
| Module Size | 320x160 mm |
| Controller Brand | NovaStar |
| Warranty | 3 Years |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Waterproof | Yes |
| Module Dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Application | Outdoor |
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Brightness | ≥ 5000 nits |
| Refresh Rate | ≥ 3840 Hz |
| Module Size | 320x160 mm |
| Controller Brand | NovaStar |
| Warranty | 3 Years |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Waterproof | Yes |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Raghavendra K H (Proprietor)
VR Digital Technologies
4th Floor, No. 1354, Concord, 9th Cross, 80 FT. Road, JP Nagar 1st Phase
Bengaluru - 560078, Karnataka, India