Our product range includes a wide range of indoor video wall, outdoor video wall, p2.5 indoor led video wall, led video wall screen, p2.5 indoor led video wall screen and led video wall in bengaluru.
₹ 6500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| Color | Black |
| Installation Type | Indoor |
| Shape | Rectangle |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | VRDT |
| Access | Front access |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
₹ 6500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| Display Resolution | HD |
| Cabinet Type | Fixed Cabinet |
| Color | Black |
| Shape | Rectangle |
| Display Size | 6 x 4 ft |
| Brightness | 4000 cd/m2 |
| Refresh Rate | 960 Hz |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | VRDT |
₹ 5900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Module Dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 5500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 5000 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Waterproof | Yes |
| Module Dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 5900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage | Indoor |
| Width | 3 m (10 ft) |
| Control System | Synchronous |
| Brightness | 800-1000 |
| LED Type | SMD |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Module Dimension | 320 x 160 |
₹ 5500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 5000 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Waterproof | Yes |
| Module Dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 6900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 5000 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Waterproof | Yes |
| Module Dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 6900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 5000 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Waterproof | Yes |
| Module Dimension | 320 x 160 |
₹ 4900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 4mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 8000 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3Year |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 5900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Waterproof | Yes |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 5500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 5500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 4900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 4mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 7900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 2 mm |
| Usage | Indoor |
| Width | 3 m (10 ft) |
| Control System | Synchronous |
| Brightness | 5000 nit |
| LED Type | SMD |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Module Dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 5900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 5000 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3Year |
| Waterproof | Yes |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 5500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3Year |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Usage | Outdoor |
| Brightness | 5000 nit |
| Width | 3 m (10 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Synchronous |
| Color | RGB |
| Certified | BIS Certified |
| Mounting Type | MS Structure/Aluminium die casting |
| Controller | Novastar |
| Life Span | 100000hrs |
| Connectivity | Ethernet |
| Warranty | 3 Years |
| Waterproof | Yes |
| module dimension | 320 x 160 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 6500 / sq ft Get Latest Price
| Usage | Indoor |
| Brightness | 5000 nit |
| LED Type | SMD |
| Control System | Sync + Async |
| Cabinet Type | Aluminum Cabinet |
₹ 6000 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P3 |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 5000 nit |
| LED Type | SMD |
| Control System | Sync + Async |
| Cabinet Type | Aluminum Cabinet |
Raghavendra K H (Proprietor)
VR Digital Technologies
4th Floor, No. 1354, Concord, 9th Cross, 80 FT. Road, JP Nagar 1st Phase
Bengaluru - 560078, Karnataka, India