Retailer of a wide range of products which include matrix led display, outdoor active video wall and indoor video wall.
₹ 5000 / sq ft Get Latest Price
| Board Type | Scrolling Board |
| Usage | Indoor |
| Display Color | Single Color |
| Pixel Pitch | P4 |
| Display Size | 2x1 ft |
| Control Mode | USB |
| Cabinet Material | MS |
| IP Rating | IP20 |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Pixel Pitch | P4 |
| Usage | Outdoor |
| Brightness | 5000 nit |
| LED Type | SMD |
| Control System | Sync + Async |
| Cabinet Type | Iron Cabinet |
| Cabinet Size | 960x960 mm |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
| Service Access | Front + Rear |
| Ingress Rating | IP66 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6000 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P2.5 |
| Usage | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| LED Type | SMD |
| Control System | Sync + Async |
| Cabinet Type | Iron Cabinet |
| Cabinet Size | 960x960 mm |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
| Service Access | Front + Rear |
| Ingress Rating | IP66 |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Raghavendra K H (Proprietor)
VR Digital Technologies
4th Floor, No. 1354, Concord, 9th Cross, 80 FT. Road, JP Nagar 1st Phase
Bengaluru - 560078, Karnataka, India